Dovolená v Orlických horách

Odpočiňte si v krásné přírodě Orlických hor. Chráněná krajinná oblast je prošpikovaná stezkami pro turisty i cyklisty a v zimě běžkařskými tratěmi. Při toulkách pohořím objevíte spoustu dělostřeleckých bunkrů.

Načítám nabídky...
Ověřeno Travelkingem

“Pobyt v April Hotelu Panorama jsme si velmi užily. Nejvíce jsme ocenily polohu hotelu ve velmi klidné lokalitě, díky čemuž jsme slyšely jen zpěv ptáčků a hlavně tu nebyl žádný hluk z aut či rádií. Dále nám pobyt zpříjemnil velmi milý, usměvavý a ochotný personál – pan číšník nám například dával i tipy na výlety. K tomu krásný světlý pokoj a vynikající jídlo, které bylo doslova gurmánským zážitkem. Hotel je navíc skvělým výchozím bodem pro nejrůznější výlety po okolí, po kterých jsme si mohly dopřát příjemný odpočinek v hotelovém wellness.”

Markéta Zuziaková
Markéta Zuziaková
Obchodní tým

V této lokalitě už další nabídky nemáme. Co se takhle podívat na pobyty v dojezdové vzdálenosti?

V této lokalitě už další nabídky nemáme. Co se takhle nechat inspirovat našimi nejprodávanějšími pobyty?Orlické hory jsou ideálním místem na dovolenou pro ty, kdo si užívají klidné a nerušené výlety bez davů turistů. Najdete zde nespočet sjezdovek a běžeckých tras i krásnou krajinu s historickými i přírodními zajímavostmi ukrytými v hlubokých lesích. Pokud tajemné a turisty zatím nepříliš objevené lokality vyhledáváte i vy, jsou Orlické hory perfektním místem na vaši příští dovolenou!

Co vidět v Orlických horách?

Orlické hory, které lemují část hranice s Polskem, získaly svůj název podle řeky Orlice, která jimi protéká. I když se pyšní nádhernou přírodou, mezi turisty zůstávají stále relativně přehlížené, a tak si zde můžete vychutnat ticho i soukromí. Celá oblast je protkána hustou sítí pěších i cyklistických stezek, které vás zavedou například na nejvyšší místní vrchol Velká Deštná (1 115 m n. m.), na hrad Potštejn nebo k místní raritě v podobě dělostřeleckých bunkrů (tzv. řopíků), které byly vybudovány jako součást československého opevnění v letech 1935–1938.

V zimě můžete krásy pohoří objevovat na běžkách během výletů po četných a upravovaných běžeckých trasách. Pokud jste do Orlických hor vyrazili na lyžařský pobyt, vyrazte na svahy areálů Skicentrum Deštná v Orlických horách, Ski areál Farský kopec nebo Ski centrum Říčky. V každém ročním období vám po dni stráveném v horách přijde vhod odpočinek ve vířivce nebo v sauně. Vyberte si proto pobyt s wellness centrem přímo ve vašem ubytování.