Dovolená v Šoproni

Šoproň se po první světové válce rozhodla pro připojení k Maďarsku a ne k bohatšímu Rakousku. Množství historických památek a rozsáhlé sousední lesy jsou ideální kombinací, dělající z Šoproně tu nejlepší možnou lokalitu pro pohodovou dovolenou.

Načítám nabídky...
Ověřeno Travelkingem

“Okamžitě mě nadchlo prostředí hotelu, který se nachází v klidné části lesoparku. Hotel je jako dělaný pro rodiny s dětmi. Dostatečně se tu mohou vyřádit na různých místech – ve wellness, dětském koutku, v herně a na venkovním hřišti s prolézačkami a obří šachovnicí. A zabaví se zde i dospělí. Užili jsme si relaxaci ve wellness, společné chvilky v herně a s radostí jsme navštívili také bar s výbornými míchanými nápoji. V okolí hotelu je dostatek naučných stezek, kde lze vypotit výbornou a bohatou hotelovou stravu. Sem se ještě rozhodně vrátíme.”

Vladimír Dvořák
Vladimír Dvořák
Obchodní tým
Ověřeno Travelkingem

“Musím uznat, že renovace Hotelu Fagus prospěla a udělala z něj opravdu moderní zařízení. Ubytování mě potěšilo pěkným pokojem, lesním prostředím a velice ochotným personálem. Ideální program na večer pak nabízí wellness centrum, kde si parádně odpočinete. V dojezdové vzdálenosti leží město Šoproň, jehož centrum nabízí mnoho památek, muzeí i butiků. Dokonce si můžete zaplatit jízdu vláčkem kolem historického jádra města.”

Tamas Tutkovics
Tamas Tutkovics
Obchodní tým

V této lokalitě už další nabídky nemáme. Co se takhle podívat na pobyty v dojezdové vzdálenosti?

V této lokalitě už další nabídky nemáme. Co se takhle nechat inspirovat našimi nejprodávanějšími pobyty?Město Šoproň na severozápadním cípu Maďarska si na první pohled zamilovali mnozí jeho návštěvníci. Vydejte se i vy poznat toto historické město plné památek. Navíc vás vadchne také okolní příroda s hustými lesy. Chybět nebude ani odpočinek v termální vodě.

Historické město obklopené krásnými lesy i termály

Už při příjezdu do Šoproně vás zaujme její výjimečně zachované středověké jádro s hradbami, kde dodnes stojí gotické domy, kostely i klášter a dvě synagogy. Nejlepší výhled na všechny krásy města se vám naskytne z Požární věže ze 13. století, ze které dohlédnete také na náměstí Fő tér s dominantní radnicí a morovým sloupem. K romantickým procházkám po Šoproni neodmyslitelně patří ochutnávka místního znamenitého červeného vína Kékfrankos (Modrá frankovka).

Pokud se vám v Šoproni přece jen zasteskne po přírodě, stačí se vydat kousek za město. Obklopují jej totiž malebné šoproňské lesy s vyhlídkovými věžemi i piknikovými stanovišti. Jen pár kilometrů dále se před vámi objeví přírodní památka UNESCO: Neziderské jezero, které zasahuje i do sousedního Rakouska. Kolem jezera vede cyklotrasa, na které užijete fantastické výhledy ze sedla kola.

Do Šoproně si nezapomeňte vzít ani plavky. Budou se vám hodit během odpočinku ve wellness centru přímo v ubytování. Za vodou se můžete vydat také na koupaliště Lővér s bazény s výhledem do lesů nebo na plavárnu Ference Csika. Za lázeňskou relaxací se stačí vydat do nedalekých lázní ve městě Hegykő.