Pobyty v Moravském krasu

Objevte jedinečný kraj v okolí propasti Macocha. V Moravském krasu budete žasnout nad unikátními přírodními úkazy. Projdete tajuplné jeskyně, odpočinete si v ryzí přírodě a vydáte se na dlouhé výlety krajinou. Vyberte si pobyt v Moravském krasu a užijte si dovolenou poblíž přírodních krás.

Načítám nabídky...

V této lokalitě už další nabídky nemáme. Co se takhle podívat na pobyty v dojezdové vzdálenosti?

V této lokalitě už další nabídky nemáme. Co se takhle nechat inspirovat našimi nejprodávanějšími pobyty?Poznejte unikátní krajinu nejvýznamnější krasové oblasti v Česku. Příroda Moravského krasu vyniká kaňony, propadáním, údolími a jeskyněmi, které tu ve vápencovém podloží vykouzlila voda. Pokud se vypravíte na dovolenou do Moravského krasu, můžete se již nyní těšit na celou řadu atraktivních turistických cílů, které nikde jinde nespatříte.

Pobyt v Moravském krasu –⁠ nádherné jeskyně, nejhlubší propast a nespočet výletních cílů

V Moravském krasu bylo objeveno neuvěřitelných 1 600 jeskyní. Nahlédnout můžete jen do pěti z nich, i tak se však můžete těšit na úchvatnou podívanou. Nejnavštěvovanější jsou Punkevní jeskyně v Pustém žlebu. Prohlídka mohutného jeskynního komplexu s fascinující krápníkovou výzdobou vás zavede až na dno propasti Macocha. Ocitnete se tak v hloubce 138,5 metrů, tedy v největší propasti svého druhu ve střední Evropě. Prohlídku si zpestříte plavbou na lodičkách po říčce Punkva.

Za návštěvu stojí i další nádherné jeskynní systémy. Zavítejte třeba do Kateřinské jeskyně s největší podzemní chodbou Moravského krasu, kde na vás čeká unikátní krápníkový útvar Čarodějnice opírající se o hůl. Bohatá krápníková výzdoba vás nadchne také v jeskyni Balcarka nebo v Sloupsko-šošůvských jeskyních. Zajímavá historie se zase pojí s poslední přístupnou jeskyní –⁠ Výpustek.

Nejen jeskyně vás v Moravském krasu uchvátí. Pokud jste lační po nových informacích, vypravte se po naučných stezkách, třeba podél Jedovnických rybníků nebo Josefovského údolí. Těšit se však můžete i na jiné než přírodní zajímavosti. Zaujmou vás modrotiskové dílny v Olešnici, zámek Kunštát nebo Lysice a v neposlední řadě také poutní kostely a rozhledny.