Dovolená v Severní Dalmácii

Severní Dalmácie je turisticky velmi oblíbená oblast rozkládající se mezi letoviskem Karlobag a mysem Zečevo. Na pobřeží Severní Dalmácie najdete průzračné moře a překrásné oblázkové pláže. Na pevnině můžete navštívit také tři nádherné národní parky. Nejznámějším z nich je Národní park Plitvice patřící mezi památky UNESCO. Terasovitě položená jezera, mnoho vodopádů a křišťálově čistá voda činí z Plitvic skutečný světový unikát. Největšími městy jsou Zadar a Šibenik, kde se nachází spousta úchvatných památek včetně šibenické Katedrály sv. Jakuba zapsané rovněž na Seznamu UNESCO. Ze Zadaru se lodí snadno dostanete na ostrovy s úchvatnou nedotčenou přírodou jako Pag, Ugljan, Dugi Otok, Pašman a Murter.

Načítám nabídky...
Ověřeno Travelkingem

“Hotel Pinija nás ohromil a své 4* si naprosto zaslouží. Nedávno prošel rekonstrukcí, takže pokoj i koupelna byly nové a hezky zařízené. Každý si tu najde to své (minigolf, tenis, bary, restaurace, taneční večery, programy pro děti, bazény, wellness...). Hotel má ideální polohu, leží na poloostrůvku a je obklopen plážemi a mořem. V rámci polopenze jsme zažili opravdovou hostinu. Na snídani i večeři bylo na výběr opravdu vše, na co si jen člověk vzpomene. Nechyběly dezerty, které byly dokonalou tečkou za každým dnem.”

Nikola Průdková
Nikola Průdková
Finanční tým
Ověřeno Travelkingem

“Hotel se nachází hned u pobřežní promenády a oblázkové pláže. Mezi vodní atrakce patří vnitřní a venkovní bazén a samozřejmě moře. Pokoj byl prostorný s velkým balkonem a výhledem na moře i ostrov Pag. Skvěle jsem si v něm odpočinul, zvláště díky dobré klimatizaci. Jídlo formou all inclusive bufetů bylo dobré. Alkoholické a nealkoholické nápoje jsou v ceně od rána do večera, takže se během dovolené nemusíte bát ani žízně. Ostrov Pag je se svou rozmanitou krajinou opravdu výjimečnou částí Chorvatska, kterou doporučuji navštívit lodí Marino.”

Norbert Handra
Norbert Handra
Obchodní tým

V této lokalitě už další nabídky nemáme. Co se takhle podívat na pobyty v dojezdové vzdálenosti?

V této lokalitě už další nabídky nemáme. Co se takhle nechat inspirovat našimi nejprodávanějšími pobyty?Severní Dalmácie je malebná oblast nacházející se na pobřeží Jaderského moře v Chorvatsku. Tato oblast je známá svými krásnými přímořskými městy, půvabnými ostrovy, krásnými plážemi a národním parkem Plitvice. Pobyt v Severní Dalmácii nabízí návštěvníkům bohatou kombinaci kultury, přírody a historie.

Co můžete vidět a zažít na dovolené ve Střední Dalmácii?

Jedním z nejatraktivnějších měst v Severní Dalmácii je Zadar. Toto historické město nabízí fascinující směsici starověkého a moderního světa. Zadar je známý pro svou malebnou starou čtvrť, kde se nachází historické památky (Katedrála svaté Anastázie či Fórum Romanum).

Další zajímavou destinací v této oblasti je město Šibenik, které je rovněž zapsáno na seznamu UNESCO. Jeho historické jádro nabízí úchvatné středověké uličky, náměstí a impozantní katedrálu svatého Jakuba. Tady se rozhodně vyplatí hledat ubytování blízko centra! Nedaleko Šibeniku se také nachází národní park Krka, který je známý svými krásnými vodopády a vodními kaskádami.

Gastronomie Severní Dalmácie je bohatá na čerstvé mořské plody, olivový olej, místní sýry a tradiční chorvatská jídla. Regionální specialitou je "paški sir" – sýr z ostrova Pag, který je oblíbený pro svůj unikátní chuťový profil.

Pobyt v Severní Dalmácii nabízí návštěvníkům širokou škálu aktivit a zážitků, od prozkoumávání historických památek až po relaxaci na pláži a objevování krás přírody. Je to ideální místo pro ty, kteří chtějí zažít autentickou chorvatskou atmosféru a užít si kombinaci kultury, přírody a odpočinku u moře.

Objevte i další oblasti Chorvatska jako je Střední Dalmácie, Makarská riviéra, Istrie nebo Kvarner.