Dovolená v Jeseníkách

Okouzlí vás svou jedinečnou krásou, odzbrojí svými panoramatickými výhledy a získají si vaše srdce svým čistým horským ovzduším. To jsou Jeseníky, český přírodní klenot. V zimě sem můžete na lyže, v létě zase za turistikou a adrenalinem. Ať už je jakákoliv roční doba, vždy se můžete ubytovat v některé z útulných chat či chalup v Jeseníkách a užít si tak dovolenou se vším všudy.
Načítám nabídky...

celkem 303 nabídek


Vedle nedotčené horské krajiny jsou Jeseníky i tím pravým místem pro relax v lázních nebo objevování gastronomie, která je charakteristická podporou místních chovatelů a zemědělců a využití lokálních surovin. V Jeseníkách se zkrátka budete mít jako v pohádce. Zamiřte sem na dovolenou s dětmi, romantický pobyt v páru nebo s cyklistickou skupinou a ubytujte se v jesenické chatě či chalupě pro největší pohodlí a soukromí.

Proč vyrazit na chatu do Jeseníků?

Chata v Jeseníkách na severní Moravě pro vás bude příjemným útočištěm, ze kterého budete moci podnikat cesty za dobrodružstvím. V létě je tento horský region vyhledáván především kvůli pěší turistice, v zimě zase lákají parádní sjezdovky.

Vyšlápnout si zde můžete na druhou největší českou horu Praděd s nadmořskou výškou 1 492. Praděd je dominantou stejnojmenné národní přírodní rezervace, kde na vás čeká hustá síť kvalitně značených tras. Výhodou ubytování v přírodě je, že můžete objevovat i další přírodní zajímavosti – Jeskyni Na Pomezí, Rejvízské rašeliniště, stezku podél kouzelné říčky Bílá Opava nebo třeba Čertovy kameny.

Při dovolené v Jeseníkách určitě nevynechejte ani Velké Losiny, které jsou ideálním výletem pro rodiny s dětmi. Prohlédnete si tu místní zámek se vzpomínkou na čarodějnice a vyzkoušíte výrobu ručního papíru. Historii a kulturu okusíte také na hradě Sovinec, kde se pravidelně konají rytířské zápasy a prohlídky s průvodcem.

Chata u vleku vám přijde vhod, když o sobě dá vědět první sníh. Jeseníky jsou rájem zimních sportů. Můžete si tu být jisti přírodním sněhem a kvalitními sjezdovkami i dobře připravenými běžkařskými trasami. Čeká tu na vás hned několik proslulých lyžařských areálů, za zmínku stojí například Ski areál Ramzová, pod Klínem, Kaste Petříkov a Ski areál Branná.