Pohádková dovolená v Jičíně

Kde jinde si užít pobyt jako z pohádky než v malebném Jičíně? Dopřejte si zasloužený odpočinek v romantickém kraji Českého ráje, navštivte Rumcajsovu jeskyni a vydejte se po filmových lokalitách v Prachovských skalách. Vyberte si jeden z pobytů v Jičíně a užijte si jedinečné dobrodružství. Valdická brána vás již vyhlíží.

Načítám nabídky...

V této lokalitě už další nabídky nemáme. Co se takhle podívat na pobyty v dojezdové vzdálenosti?

V této lokalitě už další nabídky nemáme. Co se takhle nechat inspirovat našimi nejprodávanějšími pobyty?Už jste se někdy ocitli přímo v pohádce? Při pobytu v Jičíně se tak rozhodně budete cítit. Toto romantické město přinese spoustu zážitků nejen dětem, ale i dospělým. Bonusem je krásná příroda s celou řadou atraktivních turistických cílů v okolí. Zkrátka a dobře – lepší místo pro rodinnou dovolenou byste hledali jen těžko.

Vypravte se do pohádky a užijte si pobyt v Jičíně s historií i přírodou

V Jičíně vás zaujme malebné historické centrum se zajímavými stavbami, kterým vévodí impozantní Valdická brána z 16. století. Z této renesanční, 52metrové věže si užijete báječný výhled na město i jeho okolí jako odměnu za zdolání 156 schodů. Jen kousek od brány stojí další významná památka – Valdštejný zámek. Navštivte jeho nádvoří nebo si prohlédněte místní muzejní expozici.

Proč se Jičínu přezdívá město pohádky? Krom každoroční zářijového festivalu, který přináší spoustu zábavy malým i velkým návštěvníkům, tu najdete třeba Rumcajsovu ševcovnu a jeskyni. Nezapomeňte si prohlédnout ani kovovou sochu draka v centru města.

Aby nebyla celá vaše dovolená jen o prohlídkách památek, můžete se vydat třeba pozorovat hvězdy do jičínské hvězdárny. Kvalitní odpočinek zase slibuje aquapark v lázních Hilarion. Milovníci přírody ocení malebnou okolní krajinu, ve které stojí za návštěvu Český ráj s Prachovskými skalami.

Objevovat tu můžete pozoruhodné skalní útvary, dále hrady Kost či Zvířetice či krásné zámky Sychrov nebo Staré Hrady. Nezapomeňte navštívit i symbolické Trosky, které vítají každého, kdo se do tohoto kraje vypraví.