Dovolená v Tatrách

Známé pohoří Tatry se rozprostírá na severu Slovenska a jihu Polska a je známé svými přírodními krásami. Tatry jsou ideální k odpočinkové i aktivní dovolené strávené na túrách či v sedlech kol.

Načítám nabídky...
Ověřeno Travelkingem

“Pobyt jsme si moc užili. I když nám jeden den propršelo, bylo tu plno možností, jak se zabavit. Výhled z pokoje jsme měli přímo na Tatry a večerní posezení se sklenkou Prosecca bylo úchvatné. Potěšilo nás také wellness s bazénem a vířivkou. Polopenze byla dostačující a chutná. V okolí hotelu je plno atrakcí. Hned přes cestu je bobová dráha, kde jsme zažili pořádnou dávku adrenalinu, nedaleko je také Belianská jeskyně. Celkově jsme s pobytem v Hotelu Tulipán byli velmi spokojeni a pobyt mohu jedině doporučit.”

Martin Dittert
Martin Dittert
Obchodní tým
Ověřeno Travelkingem

“Dovolená v Penzionu Strachan *** byla parádní. S nadšením jsme si užili stylový dřevěný pokoj s výhledem na hory, chutnou slovenskou kuchyni v podobě polopenze i relaxaci ve wellness s vířivkou a saunami. Já osobně oceňuji také masáž a místního maskota a mazla, bernského salašnického psa, který nás občas přišel pozdravit při večeři. Z výletů doporučuji digitální galerii Poliankovo a procházku kolem Štrbského plesa, i když v Tatrách je možností spousta úplně pro každého!”

Nikol Chrástová
Nikol Chrástová
Marketingový tým

V této lokalitě už další nabídky nemáme. Co se takhle podívat na pobyty v dojezdové vzdálenosti?

V této lokalitě už další nabídky nemáme. Co se takhle nechat inspirovat našimi nejprodávanějšími pobyty?Rozsáhlé pohoří Tater, rozprostírající se na úctyhodné ploše 738 km², se táhne od středního Slovenska až na východ země a zasahuje i do jižní části Polska. A tak vytváří nádherné oblasti zdobené špičatými horami, ledovcovými jezery a širokými loukami posetými horskými květy. Není divu, že Tatry každoročně lákají tisíce návštěvníků na aktivní dovolenou plnou turistiky a v zimě i lyžování či běžkování.

Kde se ubytovat v Tatrách?

V Tatrách najde ubytování podle svých představ každý. Nachází se zde totiž mnoho útulných penzionů, které si zamilují turisté, kteří tráví celé dny v přírodě a požadují především útulný pokoj a dobrou stravu. Najdete tu i pohodlné hotely ideální pro rodiny s dětmi i luxusní hotely, které se pyšní řadou hvězdiček a často v nich nechybí špičková restaurace či wellness. S výběrem vám pomůže také nálepka „Osobně ověřeno“, kterou od nás dostávají jen skutečně kvalitní ubytovací zařízení.

Letní dovolenou v Tatrách vám může zpříjemnit také půjčení kol na výlety. V zimě zase přijde vhod úschovna lyží, což se hodí zejména pro hotely blízko sjezdovky.

Kam se vydat na výlet v Tatrách?

Za nejvyššími horami se vypravte do Vysokých Tater, kde se do úctyhodné výšky 2 654,4 m n. m. vypíná nejvyšší hora Slovenska - Gerlachovský štít. Kromě množství možností turistiky, fantastických lyžařských středisek a skvělých restaurací zde najdete také Lomnický štít, kam se dá vyvézt lanovkou, Ski muzeum či fantastický Aquacity Poprad.

Zahanbit se nedají ani Nízké Tatry, kde najdete nejnavštěvovanější lyžařské středisko Jasná - Nízké Tatry. V létě si tu zas užijte výstup na Chopok s přechodem na sousední Ďumbier či návštěvu unikátních jeskyní Demänovské doliny.

Východ Slovenska zdobí Belianské Tatry, pro které jsou typické rozsáhlé louky poseté vzácnými květinami. Ty si prohlédnete například ze Stezky korunami stromů - Bachledka či z rozhledny v Bachledovej údolí.

Polské Tatry se zas pyšní titulem nejvyšší hory v sousedním Polsku. Vychutnat si zde můžete jedinečnou horskou architekturu, návštěvu oblíbeného města Zakopane, které je obklopeno hned několika termálními lázněmi i výstup na polskou nejvyšší horu - Rysy (2 499 m n. m.).