Dovolená v polských Orlických horách

Krásná příroda nezná hranice, a tak si jedinečnou krajinu Orlických hor můžete vychutnat i na polské straně. Místní Bystřické hory jsou rájem pro všechny pěší turisty a cyklisty, kteří se rádi toulají panenskou přírodou bez davů turistů. Sáhněte po pobytu v polských Orlických horách a navštivte třeba lázně Dušníky či Kudowa Zdrój.

Načítám nabídky...
Ověřeno Travelkingem

“S pobytem v Hotelu Polanica jsme byli velice spokojení. Pro mě byly nejlepším zážitkem procedury, pro mou neteř zase dětská herna a brouzdaliště. Pokoje byly dostatečně komfortní pro víkendový pobyt, polopenze byla chutná s dobrým výběrem pokrmů. Kladně hodnotím také wellness rozdělené na vodní a saunový svět. Městečko Polanica-Zdrój je působivé a jeho centrum a lázeňský park stojí za procházku.”

Nikol Chrástová
Nikol Chrástová
Marketingový tým
Ověřeno Travelkingem

“Pobyt v Hotelu Spa Medical Dwór Elizy *** na jihu Polska jsme si manželem a dcerkou moc užili. Obrovskou výhodou je poloha hotelu – jen 19 km od hranic s Českem, a navíc se nachází v krásném prostředí. Pokoj s přistýlkou poskytoval dostatek prostoru pro tři hosty. Měli jsme z něj výhled do lázeňského parku, kam jsme moc rádi chodili na procházky. Snídaně i večeře podávané v moderní restauraci měly formu chutného a bohatého bufetu. Každý z nás si tedy při snídani i večeři dopřál podle vlastní chuti a všichni jsme byli nadmíru spokojení.”

Zuzana Košnerová
Zuzana Košnerová
Zákaznická podpora

V této lokalitě už další nabídky nemáme. Co se takhle podívat na pobyty v dojezdové vzdálenosti?

V této lokalitě už další nabídky nemáme. Co se takhle nechat inspirovat našimi nejprodávanějšími pobyty?Dopřejte si zasloužený odpočinek v polské lázeňské oblasti, kterou najdete hned za hranicemi. Polské Orlické hory nabízejí nejen krásnou přírodu, ve které je radost vyrážet na procházky i delší túry, ale také hned tři populární lázeňská střediska – Kudowa Zdrój, Duszniki Zdrój nebo Polanica Zdrój.

Z relaxem i přírodou do polských Orlických hor

Polské Orlické hory, přesněji Góry Bystrzyckie, jsou oblíbeným cílem horalů, lyžařů i lázeňských šviháků. Těmi největšími lákadly jsou rozhodně místní lázně. Ve městečku Kudowa Zdrój najdete rozsáhlý lázeňský park, útulné cukrárny a klima příznivé pro vaše zdraví. Stejně tak vás okouzlí i lázně Duszniki Zdrój, kde najdete mimo léčebných středisek také originální Muzeum papírnictví. Poslední ze slavné lázeňské trojice je Polanica-Zdrój. Těšit se sem můžete na relax v romantických altáncích a popíjení blahodárných pramenů.

Region Bystřických hor potěší především milovníky přírody. Vyrazit můžete na vrchol Jagodna, který se v zimě mění na ráj běžkařů. Navštivte také unikátní Bludné skály nebo horské středisko Zieleniec, kde si užijete perfektní podmínky pro zimní sporty.

Z dalších atraktivních cílů stojí za zmínku také poutní místo Wambeřice s barokním areálem, město Kladsko, ve kterém se tyčí majestátní pevnost nebo malebná obec Bystrzyca Kłodzka s pohádkovou zahradou.