Dovolená na ostrově Korčula

Nejlepší letní dovolená? Přece ta v Chorvatsku! Užívejte si dlouhé oblázkové a písčité pláže u azurové hladiny Jaderského moře na jednom z nejkrásnějších ostrovů v zemi. Pobyt na Korčule vám přinese spoustu krásných zážitků. Tak kam pojedete tentokrát?

Načítám nabídky...

V této lokalitě už další nabídky nemáme. Co se takhle podívat na pobyty v dojezdové vzdálenosti?

V této lokalitě už další nabídky nemáme. Co se takhle nechat inspirovat našimi nejprodávanějšími pobyty?Ostrov Korčula je jedním z nejpopulárnějších chorvatských letovisek. Turisté se sem sjíždějí ze široka daleka, aby si užili jedinečnou dovolenou poblíž historických i přírodních krás. Koupání je tu na výbornou, tak neváhejte a objevte tuto jadranskou perlu i vy.

Dovolená na ostrově Korčula – letní ráj s písečnými plážemi

Korčula svou výsadní pozici mezi chorvatskými ostrovy nezískala jen tak náhodou. Šestý největší ostrov Jadranu vám nabídne jedny z nejkrásnějších písečných pláží, příjemné klima a luxusní hotely. Vykoupete se tu v tyrkysových zátokách, odpočinete si procházkou u staletých olivovníků a prohlédnete si historická města. To vše zakrývají černé borovice, které z Korčuly dělají jeden z nejvíce zalesněných ostrovů.

Co byste při svém pobytu na Korčule rozhodně neměli minout? Určitě se vydejte poznat stejnojmenné město, které vás okouzlí spletitými uličkami ve tvaru rybí kostry. Prohlédnete si tu starodávné hradby a osm zachovalých věží, které sloužily jako dřívější opevnění. Patříte-li mezi milovníky vína, nevynechejte přímořské letovisko Lumbarda, kde se daří vinné révě.

Na jižním pobřeží Korčuly si dovolenou užijí ti, kteří dávají přednost písečným plážím, severní straně zase vládnou oblázky. Mezi nejkrásnější pláže regionu patří Pupnatská pláž nedaleko Korčuly. Nádherné písečné pláže Vela Pržina a Bilin Žal se zase rozprostírá u Lumbardy.