Dovolená v Třebíči

Během cesty za nejvýznamnějšími památkami UNESCO v Česku byste rozhodně neměli minout klenot jihovýchodního cípu Vysočiny – Třebíč. Toto město se na obou březích řeky Jihlavy rozkládá již od roku 1101. Třebíč nadchne jak turisty a vyznavače aktivního odpočinku, tak i milovníky historie a pamětihodností.

Načítám nabídky...
Ověřeno Travelkingem

“Pobyt jsme si moc užili. Hotel odpovídal popisu a dostali jsme vše, co bylo uvedeno na voucheru. Personál (recepční i obsluha v restauraci u snídaní) byl moc milý, vycházeli nám ve všem vstříc. Pokoj byl v pořádku, jen bychom ocenili i pravidelný úklid. Skvělá je i poloha hotelu, nachází se kousek od nádraží, a přitom přímo v centru. Z toho, co jsme navštívili, můžeme doporučit Masarykovu vyhlídku, židovskou čtvrť, baziliku sv. Prokopa a také spoustu úžasných třebíčských kaváren.”

Markéta Zuziaková
Markéta Zuziaková
Obchodní tým

V této lokalitě už další nabídky nemáme. Co se takhle podívat na pobyty v dojezdové vzdálenosti?

V této lokalitě už další nabídky nemáme. Co se takhle nechat inspirovat našimi nejprodávanějšími pobyty?Věděli jste, že příroda v Třebíči je známá jako nejčistší oblast Česka? Kterou navíc protkávají četné turistické stezky a cyklostezky. Historické centrum zase zdobí skvosty jako Bazilika sv. Prokopa zapsaná na prestižním Seznamu památek UNESCO, významný benediktinský klášter i krásně zachovaná Židovská čtvrť se Zadní synagogou. Třebíč má zkrátka vše pro rozmanitou dovolenou!

Co dělat v Třebíči?

Pokud je vaším hlavním cílem historie Třebíče, vyhledejte ubytování blízko centra. Budete to tak mít blízko všem významným památkám, včetně těch zapsaných na Seznamu UNESCO.

Pro milovníky odpočinku pak najdete několik wellness hotelů, v nichž se po procházkách po okolí nebo v parku na Baště můžete dokonale uvolnit. Konkrétně tento park se rozkládá na bývalých městských hradbách a nabízí úchvatné výhledy na okolní krajinu. Jestliže vás láká poznávání přírody ze sedla kola, poohlédněte se po ubytovacích zařízeních s úschovnou kol nebo s možností půjčení kol.

Pokud sem vyrážíte s partnerem za romantikou, doporučujeme hotel s privátním wellness.

Když budete mít štěstí, možná bude ve vámi vybraném termínu volné i některé z jedinečných ubytování – například Treehouse.