Dovolená v Orlických horách

Voda průzračnější než sklo, svěží kopcovitá krajina i připomínka historie. Dovolená v Orlických horách nabízí od všeho trošku. Můžete se tu oddávat kvalitnímu odpočinku, projet se po cykloturistických trasách nebo si vyšlápnou na některý z vrcholů, aniž byste se prodírali davy turistů. V zimě zase otestujete zdejší běžkařské a lyžařské trasy. Ubytujte se v jedné z chat a chalup v Orlických horách a o vaše soukromí i pohodlí bude postaráno.
Načítám nabídky...

celkem 95 nabídek


Orlické hory jsou bezpochyby nejkrásnější lokalitou východních Čech. Těžko byste hledali lepší místo, kde trávit aktivní dovolenou všeho druhu. Užijete si zde především horskou turistiku po kvalitních trasách vedoucích skrze hřebeny hor, podél vodních ploch i skrze historické skvosty. Také cykloturistických tras je tu požehnaně, najdete tu proto i praktické ubytování pro cyklisty.

Proč vyrazit na chatu do Orlických hor?

Orlické hory si užijete v páru i jako rodina s dětmi. Region nabízí bezpočet různorodých aktivit, které zabaví malé i velké. Vedle turistiky a výletů na kole tu najdete také spoustu míst, kde rozproudíte adrenalin, třeba v lanovém parku v Deštné nebo v letním parku PINGUin. V létě vás také jistě potěší špičková golfová hřiště.

Chcete-li na dovolené v Orlických horách vyrazit na výlet, máte z čeho vybírat. Ubytujete-li se na chatě v přírodě, vyrazte na jednu z rozhleden nebo vyhlídek, například na Kozlovský kopec, rozhlednu Rozálku-Žamberk nebo samotný nejvyšší vrchol Orlických hor Velkou Deštnou. Patříte mezi milovníky historie? Pak na svých cestách neprošvihněte hrad Potštejn, zámek Častolovice ani zámek Nové město nad Metují.

Nebylo by to však léto, kdyby nebylo koupání. V Orlických horách se můžete ubytovat u rybníka, u přehrady nebo u jezera a být vodě nablízku po celý svůj pobyt. Přírodního koupání je tu dostatek, stejně jako parádních bazénů a aquaparků. Za zmínku stojí Aquapark Tepvos v Ústí nad Orlicí nebo vodní nádrž Pastviny.

Zábava v Orlických horách určitě nekončí společně s létem. Na Velkou Deštnou a další turistické cíle se můžete vydat kdykoliv během roku. Když ale napadne sněhová pokrývka, volte chatu přímo u vleku, ať to máte blízko zdejším oblíbeným lyžařským střediskům. Sjezdovky i běžkařské trasy jsou tu na vysoké úrovni a potěší jak zkušené, tak začínající lyžaře.