Dovolená v Alpách

Proč na dovolenou do Alp? Nalákat vás může krásná příroda, malebná městečka uprostřed horských štítů i alpské lyžování. S Travelkingem se podíváte do rakouských a italských Alp, ubytování většinou zahrnuje snídani nebo polopenzi a výhodu v podobě vstupu do bazénu nebo regionální karty apod.

Načítám nabídky...
Ověřeno Travelkingem

“Pobyt v Gasthof Mentenwirt jsme si dokonale užili. I když se penzion nachází uprostřed typické horské vesničky v Rakousku, díky slovenskému personálu jsme jazykovou bariéru vůbec neřešili. Náš pokoj byl komfortní a strava uspokojivá. Pan recepční se o nás po celou dobu perfektně staral, vždy nám pomohl a poradil skvělé tipy pro výlety po okolí. Výhodou v rámci balíčku byla slevová Lungau Card, se kterou jsme měli vstupenky a lanovku zdarma.”

Eva Prcínová
Eva Prcínová
Marketingový tým
Ověřeno Travelkingem

“Pobyt jsme si i přes špatné počasí moc užili. Personál hotelu byl moc milý a snadno jsme se dorozuměli anglicky. Všechno, co jsme měli v balíčku, nám sami hned nabídli. Pokoj byl naprosto dostačující, čistý a pohodlný. Příjemným bonusem byl balkón. Největší pecka byla určitě strava – na všem jsme si moc pochutnali a jídla bylo tolik, že jsme ho skoro ani nemohli všechno sníst. Z balíčku jsme využili hlavně slevovou kartu SommerCard, díky které jsme měli na spoustu míst vstup zdarma. A největší zážitek? Rozhodně vysokohorská silnice Grossglockener Hochalpenstrasse. :)”

Kristýna Kodrlová
Kristýna Kodrlová
Marketingový tým

V této lokalitě už další nabídky nemáme. Co se takhle nechat inspirovat našimi nejprodávanějšími pobyty?Kam v létě v Alpách? Můžete zdolávat hory nebo vyhledat přírodní a kulturní zajímavosti. Za pozornost stojí oblast tzv. Solné komory, kde se nachází více než 20 ledovcových jezer, např. Halštatské jezero, Grundlsee nebo Mondsee. Část Solné komory byla zapsána na seznam Světového dědictví UNESCO. Alpy jsou plné krásných vodopádů, největší z nich jsou Krimmelské vodopády a další můžete spatřit třeba v Lichtenštejnské soutěsce, což je jedna z nejdelších a nejhlubších roklí v Alpách.

Pro děti je v rakouských Alpách připravena řada zábavních parků s provazovými atrakcemi a celá rodina ocení koupání v přírodních koupalištích uprostřed čisté přírody.

Relaxace v Alpách

Do Alp vyrazte také za odpočinkem. Můžete si vybrat wellness pobyt v Alpách a v ceně balíčku získáte vstup do bazénu, sauny či vířivky, nebo dokonce masáž. Relaxace s výhledem na zasněžené hory, to zní přece skvěle!

Za wellness zážitkem můžete během dovolené také vyrazit sami, v Alpách se totiž nachází několik oblíbených termálních lázní. Přímo u lyžařského střediska Flachau najdete Termální lázně Amadé, k oblíbeným patří také Termální lázně Bad Ischl nebo Terme di Comano v Itálii.

To nejlepší lyžování jedině v Alpách

Stovky kilometrů sjezdovek ve velkých ski areálech, lyžování na ledovci a freestyle snowparky, to je zima v Alpách. U nás najdete pobyty přímo u sjezdovky, se skibusem zdarma nebo se slevou na skipas. Ze všeho nejlepší je spojit lyžování s wellness a užít si tu nejlepší dovolenou na horách.

Kde si nejlépe zalyžujete? V Rakousku jsou vyhlášené oblasti Kaprun, Tauplitz, Flachau, Ramsau či Dachstein West. Itálii kralují Dolomity Superski a mezi další nejnavštěvovanější střediska patří Val di Fiemme, Val di Fassa, Marrilleva/Folgarida nebo Monte Bondone.

Alpy jsou vhodné místo na lyžování i pro rodiny s dětmi. Například v Ramsau am Dachstein - Rittisbergu, Zillertalské aréně, ale i v mnoha dalším ski areálech čekají na děti zábavné lyžařské školy a skiparky. Nebo vyrazte do Dolomitů. V Paganella Ski v Itálii disponují českou lyžařskou školou a všeobecně nejlepší podmínky pro děti nabízí ski areály v Trentinu.

TIP: Pokud je pro vás jazyková bariéra nepřekonatelná, pomůžeme vám. V naší nabídce ubytování v Alpách najdete hotely s česky nebo slovensky mluvícím personálem, takže komunikace bude rázem snazší.