Dovolená na Velké Fatře

Zažijte vzrušující dobrodružství v divoké přírodě Velké Fatry. Zvlněná krajina typická dlouhými dolinami a travnatými hřebeny přináší spoustu možností k turistice všem milovníkům hor. Aktivní dovolenou můžete spojit i s relaxem v oblíbených Turčianských Teplicích ležících na úpatí tohoto krásného pohoří. Vyberte si z naší široké nabídky různorodých pobytů na Velké Fatře a dopřejte si dovolenou ušitou na míru vašim potřebám.

Načítám nabídky...

V této lokalitě už další nabídky nemáme. Co se takhle podívat na pobyty v dojezdové vzdálenosti?

V této lokalitě už další nabídky nemáme. Co se takhle nechat inspirovat našimi nejprodávanějšími pobyty?Slovenské pohoří Velká Fatra vám nabídne skvělé příležitosti k turistice v jakémkoliv ročním období. Oproti Malé Fatře nebo Tatrám je tento kraj mezi turisty trošku zapomenutý, a tak se sem můžete těšit na klidné procházky daleko od davů turistů.

Táhlé hřebeny a malebná údolí Velké Fatry okouzlí nejednoho milovníka přírody

Příroda je tu jedním slovem nádherná. Díky táhlým hřebenům a hlubokým údolím si na svých horských túrách užijete nepřekonatelné výhledy. Nad zelenými dolinami se tyčí buď travnané kopce, nebo mohutné skalní vrcholy. Nechybí ani množství zajímavých přírodních úkazů, jako jsou vodopády či krasové jeskyně.

Každého horala potěší množství značených turistických tras, které vás zavedou až na samotné vrcholy. Nejvyšší horou Velké Fatry je Ostredok (1 596 m.n.m), jehož přechod patří k oblíbeným cílem zejména kvůli fascinujícímu výhledu na Malou a Velkou Fatru, Západní a Nízké Tatry nebo Chočské vrchy. V jižní části pohoří se zase můžete pokochat Harmaneckou jeskyní, která se chlubí nádhernou, zářivě bílou krápníkovou výzdobou.

V zimě zase oceníte perfektní podmínky pro lyžování, třeba v lyžařských střediscích Donovaly, Jasenská dolina nebo Malinô Brdô.

Oblast pohoří Velká Fatra vás obohatí také kulturně. Nejen milovníci historie mohou zavítat na Blatnický hrad, který se vypíná na strmém vrcholu Plešovice. Po stopách minulosti se můžete vydat také na Sučianský hrad nebo hrad Sklabiňa. Vynechat byste neměli ani UNESCO památku Vlkolínec. Pohádkový relax si užijete na úpatí pohoří v Turčianských Teplicích.