Dovolená na Šumavě

Nejlepší místo pro útěk z města? Nedotčená Šumava. Husté lesy, rozkvetlé pláně, čistá jezera a hornatý ráz krajiny – to vše vás čeká, pokud zamíříte na pomezí Česka, Německa a Polska. Pohodlné ubytování se vším všudy naleznete v jedné z chat a chalup na Šumavě. Získáte tak dostatek klidu a soukromí, abyste si mohli odpočinout po dnu plném různorodých zážitků.
Načítám nabídky...

celkem 167 nabídek


Láká vás trávit dovolenou aktivně? Pak jsou pro vás šumavské končiny tím pravým místem. Rozsáhlé území hornaté krajiny s ledovcovými jezery a divokými lesy se rozprostírá na bez mála 69 tisících hektarech. Ideální pro rodinnou dovolenou a perfektní i pro romantický pobyt v páru.

Proč vyrazit na chatu na Šumavu?

Na Šumavě najdete spoustu pohádkových ubytování v přírodě. Ať už chcete zakotvit na vyhlídce a užívat si nádherné výhledy na zvlněnou krajinu plnou zeleně, nebo toužíte strávit příjemné chvíle u jezera nebo u potoka. Chata v horách vám zase přijde vhod, pokud chcete podnikat vysokohorské túry, na kole nebo pěšky.

Šumava a aktivní dovolená jsou skoro synonyma. Vedle turistiky se můžete prohánět po stovkách kilometrů cykloturistických tras, věnovat se rybolovu nebo sjíždět řeku. V zimě tu můžete provětrat lyže na jedné z báječných sjezdovek nebo běžkařských tras.

A jaké přírodní památky při návštěvě Šumavy neprošvihnout? Proslulá ledovcová jezera, jo Černé nebo Čertovo, Povydří, Kvilda, Boubínský prales nebo prameny Vltavy. Chcete-li trávit dovolenou u vody, pak jednoznačně sáhněte po ubytování u Lipna.