Pohádková dovolená v Českém ráji

Malebný kraj příběhů a pohádek, ale i krásné přírody a památných kulturních míst. Český ráj své jméno nezískal jen tak náhodou, na dovolené se tu opravdu budete cítit jako v sedmém nebi. Ubytujte se v jedné z tradičních chat a chalup v Českém ráji a odvezte si z dovolené v srdci Čech jen ty nejkrásnější zážitky. Tak vzhůru do ráje – skalnaté Trosky už vás vyhlížejí.
Načítám nabídky...

celkem 80 nabídek


Tam, kde má svou jeskyni loupežník Rumcajs s Mankou a Cipískem, se rozprostírá Český ráj. Kraj, který si mnoho filmařů vybralo pro natáčení pohádek a filmů a ve kterém spousta lidí tráví letní dovolenou. Díky bezpočtu přírodních a kulturních turistických cílů je Český ráj jako stvořený pro rodiny s dětmi, na své si tu totiž přijdou jak malí, tak velcí návštěvníci.

Proč vyrazit na chatu do Českého ráje?

Útulná chata či chalupa v Českém ráji je zárukou kouzelné dovolené v srdci přírody. Ze svého ubytování to budete mít blízko ke všem lákadlům. Díky maximálnímu pohodlí a soukromí se můžete bezstarostně věnovat všemu, co vás baví. Turistika, cykloturistika, rybaření, ale i wellness.

V létě si můžete dobít baterky u vody a naplno si užívat sluníčko na jednom z přírodních koupališť v okolí. Máte-li rádi soukromí, pak si pronajměte chatu s venkovním bazénem, který bude sloužit jen vám. Ten opravdový klid si ale dopřejte teprve tehdy, když se ubytujete u jezera nebo u rybníka.

Kam v Českém ráji vyrazit? Toužíte-li po pobytu v přírodě, určitě nesmíte minout Prachovské skály u pohádkového města Jičín. Pískovcové skalní město vás uchvátí, stejně jako nedotčená krajina, která ho obklopuje. Navštivte také zříceninu hradu Trosky, hrad Kost nebo zámky Sychrov, Humprecht či Dětenice. V tomto kraji se rozhodně nudit nebudete a kvůli velkému množství vyžití se sem budete chtít brzy opět vrátit.