Dovolená v Nizozemsku

Vypravte se do země tulipánů prozkoumat místní bohatou historii, moderní městskou kulturu i slavné umění.

Načítám nabídky...


Země plná kontrastů, která voní po tulipánech a chutná po lahodném sýru. To je Nizozemsko. Stát na pobřeží Severního moře v severozápadní Evropě. Turisty láká na historii, přírodu i kulturní zajímavosti. Objevte i vy, co za poklady skrývá za svými hranicemi země, která se opakovaně umístila na nejvyšších příčkách ve srovnání kvality života.

Do Nizozemska za kulturou, zážitky a tulipány

Nizozemsko, někdy nesprávně označované jako Holandsko nebo Nizozemí, skýtá mnoho míst, které stojí za to poznat. Na vašem seznamu cílů by rozhodně neměl chybět Amsterdam. Hlavní město proslulo svou nezaměnitelnou atmosférou. Lidé se tu prohání na kolech, skrze městské kanály plují lodě a úzké domky vytvářejí romantické scenérie. Při toulkách městem se vyplatí zabloudit třeba do Rijksmuzea nebo k Domu Anny Frankové.

Amsterdam je sice nejčastějším cílem zahraničních turistů, Nizozemsko vám však nabízí mnohem víc. Třeba spoustu romantických místo pro dovolenou v páru. Oblíbenou atrakcí jsou nekonečné lány tulipánů a rozkvetlé parky, obzvlášť ve vyhlášeném městečku Keukenhof nebo mezi městy Leiden a Haarlem. Za historií holandských řemesel a ladností větrných mlýnu se zase vydejte do vesničky Zaanse Schans kousek od Amsterdamu.

Nizozemí nechybí ani moře. Na 60 kilometrů dlouhém pobřeží si odpočinete na písečných plážích a pokud patříte mezi otužilé, můžete si i zaplavat v chladnějším severním moři. Nejnavštěvovanějším cílem u pobřeží je přístav Haag, sídlo nizozemského krále, vlády a parlamentu. Z velkých měst stojí za zmínku ještě Rotterdam. Největší přístav Evropy, který vás uhrane svou moderní architekturou.

Z přírodních krás stojí za návštěvu Národní park Hoge Veluwe nebo písečné duny v oblasti De Höge Veluwe. Místní krajina je protkána stovkami cyklostezek, které slibují úžasné zážitky pro všechny milovníky cyklistiky. Vybírejte si proto ubytování s možností zapůjčení kol nebo úschovnou kol. Nizozemsko je ideální destinací pro rodinnou dovolenou, protože nabízí pro každého něco.