Aktivní odpočinek v Dolomitech

Hotel Du Lac Vital Mountain *** v překladu znamená "hotel u jezera" a tam ho také najdete. Rodinný hotel stojí u jezera Molveno v italských Dolomitech, kde poskytuje ideální zázemí pro aktivní dovolenou.

Interiéry jsou zařízené v horském stylu, pokoje jsou rozděleny do tří pater a vybavené TV, minibarem, telefonem, trezorem a vlastní koupelnou se sprchou a fénem. Pokoje jsou pojmenované po ovoci, ubytujete se třeba v jahodovém, borůvkovém nebo malinovém.

V restauraci se těšte na snídaně formou bufetu a večerní menu složená z pokrmů jihotyrolské kuchyně. Ke společným prostorám hotelu patří také lounge s TV a herna pro děti.

Skiareál i termální lázně v blízkosti

V Dolomitech není nouze o aktivní vyžití, můžete se vydat na horskou turistiku nebo si zalyžovat v nedalekém ski areálu Paganella nadočekávaných rozměrů.

Dopřát si můžete také koupáni v horkých pramenech, a to v Terme di Comano asi 30 minut jízdy od hotelu.

Dodatečné info

Děti:

 • Dítě do 2,9 let 20 €/noc na přistýlce včetně polopenze.

 • Děti od 3 let platí plnou cenu.

Příplatky:

 • Místní poplatek 2 €/osoba/den.

Další info:

 • Pokud plánujete pobyt uskutečnit v termínech státních svátků dané země, informujte se o podmínkách uplatnění kupónu přímo v hotelu.
 • Ověřte si dostupnost vámi vybraného termínu telefonicky nebo e-mailem přímo u hotelu . Uvedené termíny v kalendáři jsou pouze orientační. Můžete se také obrátit na naši zákaznickou podporu, která ráda dostupnost termínu ověří za vás.
 • Poté, co si koupíte kupón, pobyt co nejdříve u hotelu závazně zarezervujte. K závazné rezervaci je potřeba uvést číslo kupónu. Nástup na pobyt je možný pouze s platnou rezervací. I s rezervací vám ochotně pomůže zákaznická podpora, stačí nám jen zaslat číslo kupónu, jméno, počet osob a termín.
 • Check in od 15:00 hodin, check out do 11:00 hodin

 • Domácí mazlíček zakázán

 • Hotel není bezbariérový

 • Kouření zakázáno

 • Platba kartou je možná

Tipy na výlet

Ski areál Paganella

Ski areál Paganella

Na severu Italských Alp si skvěle zalyžujete ve Ski areálu Paganella. Upravené sjezdovky zde ze tří stran obepínají masiv Paganelly, k jejich vrcholům vás dovezou pojízdné pásy nebo sedačkové lanovky pro nejmenší. Pro běžecké lyžování je k dispozici 40 km tras. Nemusíte se tu bát zastavit, ať je vaše lyžařská úroveň jakákoliv, mezi sjezdovkami najdete i mírné svahy, případně využijte služeb lyžařské školy. Samozřejmostí je také množství restaurací s možností občerstvení.

Skiareál Monte Bondone

Skiareál Monte Bondone

Pokud budete v italské provincii Tridentsko hledat místo k celodennímu lyžování, zamiřte do Skiareálu Monte Bondone, který se rozkládá pod stejnojmennou horou. Areál nabízí 21 km sjezdovek a nádherné výhledy na horské masívy Brentských Dolomit a město Trento. Lyžování zde je vhodné pro rodiny s dětmi i pro pokročilejší lyžaře, kteří ocení červené sjezdovky. Na širokých tratích si zalyžuje každý nadšenec, dvakrát v týdnu se koná také noční lyžování. Chodíte radši na běžky? Skiareál má 35 km upravených tratí přímo pro vás.

Trident

Trident

Trident (italsky Trento) je nejseverněji položené město v provincii Tridentsko, sídlí tu arcibiskupství a několik univerzit, do našeho povědomí se dostal především díky Tridentskému koncilu ze 16. století. Turisté mají v tomto historickém sídle opravdu co obdivovat. Po celém městě je rozeset bezpočet paláců z 12. - 15. století, např. Palazzo delle Albere, Palazzo Pretorio či Palazzo Lodron. Gotickými prvky vás ohromí biskupský hrad Castello del Buonconsiglio, kde nyní sídlí muzeum, a navštívit můžete také technickou památku parního mlýna z konce 19. století.