Chalupa na Šumavě s netradiční historií

Rodinný Penzion Rankl-Sepp se nachází na okraji Šumavy v obci Strachy. Penzion je zřízený v původní horské chalupě s více než 350letou historií. Ocitnete se zde přímo "V ráji šumavském". V chalupě totiž žila postava Rankl-Sepp ze stejnojmenného románu Karla Klostermanna.

Ubytováni budete ve zrekonstruovaných podkrovních apartmánech s vybaveným kuchyňským koutem (lednice, varná deska, mikrovlnka, varná konvice nádobí) a vlastním sociálním zařízením. V obytné části apartmánu najdete kromě nábytku také televizi.

Ve společenské místnosti se podávají servírované snídaně, po domluvě je možné přípravit i večerní občerstvení. Na obědy je možné docházet do nedaleké restaurace (5 minut jízdy), kde připravují českou kuchyni. Penzion obklopuje dvorek a zahrada, kde je možné využít ohniště k opékaní a grilování.

Ze zápraží je krásný výhled na Boubínský les, penzion navíc stojí v blízkosti ski areálů. Přibalte si lyže a navštivte Lyžařský areál Zadov - Churáňov nebo Ski areál Kašperské Hory.

Dodatečné info

Děti:

 • Dítě do 1,9 let zdarma bez nároku na lůžko a stravu.

Příplatky:

 • Místní poplatek 15 Kč/osoba od 18 do 69,9 let/noc.

Další info:

 • Kupón není možné využít v termínu 1.7. - 31.8.

 • Pokud plánujete pobyt uskutečnit v termínech státních svátků dané země, informujte se o podmínkách uplatnění kupónu přímo v penziónu.
 • Ověřte si dostupnost vámi vybraného termínu telefonicky nebo e-mailem přímo u penzionu . Uvedené termíny v kalendáři jsou pouze orientační.
 • Poté, co si koupíte kupón, pobyt co nejdříve u penzionu závazně zarezervujte. K závazné rezervaci je potřeba uvést číslo kupónu. Nástup na pobyt je možný pouze s platnou rezervací.
 • Check in od 14:00 do 20:00 hodin, check out do 10:00 hodin

 • Domácí mazlíček za poplatek 70 Kč/noc

 • Hotel není bezbariérový

 • Kouření zakázáno

 • Platba kartou není možná

Tipy na výlet

Lyžařský areál Zadov - Churáňov

Lyžařský areál Zadov - Churáňov

Lyžařský areál se skládá s celkem 7 sjezdovek, na kterých najdete klasické vleky, sedačkovou lanovku i dětský koberec. Je vhodný jak pro začínající, tak pro pokročilé lyžaře i rodiny s dětmi. Tratě jsou zde upravovány dvakrát denně a užít si můžete také večerní lyžování.

Ski areál Kašperky

Ski areál Kašperky

Ski areál ležící ve výšce 794 metrů je ideální volbou pro rodiny s dětmi a začínající lyžaře. Najdete zde kromě klasického vleku také dětský park s pojízdným kobercem a dalšími zábavními prvky.

Pro běžkaře je v okolí areálu připraveno také 35 km upravovaných běžeckých tras.

Boubínský prales

Boubínský prales

Boubínský prales v srdci Šumavy je největší člověkem netknutá přírodní rezervace ve střední Evropě. V tomto unikátním ekosystému můžete najít stromy staré až 400 let. K vidění jsou zde také zajímavé chůdové kořeny - spletence kořenů stromů vystupujících nad zemí.

Kolem pralesa si můžete projít naučnou stezku, která vám poskytne informace o místní vegetaci, zvířectvu a také o historii rezervace. Výchozím místem je pro návštěvníky Boubínské jezírko, které bylo ale navzdory svému názvu vytvořeno člověkem pro splavování dřeva. Na vrcholu Boubína si pak nenechte ujít rozhlednu.