Pobyt v přírodě nedaleko zámku

Rekreační areál Losinka najdete v klidné přírodě na úpatí Hrubého Jeseníku nedaleko obce Velké Losiny a Šumperk. Jen 500 m od resortu začíná zámecký park s renesančním zámkem, na dosah jsou také termální lázně, ruční papírna s muzeem i ZOO park Havlíček.

Resort nabízí ubytování v pokojích několika kategorií. Pokoje se nachází v části resortu, který se nazývá Penzion Saxana. Klasické dvoulůžkové pokoje mají televizi a vlastní sociální zařízení. Rodinné pokoje mají také televizi, sociální zařízení je pak společné - na chodbě a rozdělené pro dámy a pro pány. V přízemních budovách se nacházejí apartmány se samostatnou ložnicí s dvoulůžkem, další ložnicí se čtyřmi lůžky, koupelnou se sprchovým koutem, obývacím pokojem a plně vybaveným kuchyňským koutem s lednicí, plotnou, varnou konvicí, mikrovlnnou troubou, nádobím a příborem.

Skvělá polopenze i relaxace

Stravování je nabízeno formou polopenze - snídaně a večeře formou bufetu. Kdykoli si však v restauraci můžete vybrat něco dobrého ze stálého jídelního lístku.

Odpočinout si pak můžete ve wellness studiu přímo v resortu. Vyberte si jednu ze spousty masáží či zábalů, nebo zkuste populární vířivou vanu.

Dodatečné info

Děti:

 • Děti do 2,9 let zdarma bez nároku na lůžko a stravu.

 • Děti do 5,9 let 750 Kč/2 noci u varianty ZÁKLAD a 850 Kč/2 noci u varianty STANDARD včetně lůžka, polopenze a all inclusive nápojů.

 • Děti do 11,9 let 900 Kč/2 noci u varianty ZÁKLAD a 1 100 Kč/2 noci u varianty STANDARD včetně lůžka, polopenze a all inclusive nápojů.

 • Děti do 17,9 let 1 000 Kč/2 noci u varianty ZÁKLAD a 1 300 Kč/2 noci u varianty STANDARD včetně lůžka, polopenze a all inclusive nápojů.

 • Při pobytu s dětmi je nutno uhradit zálohu ve výši 50 % před nástupem na pobyt.

 • Cena za dítě nezahrnuje vstup do wellness v Sobotíně, lze zakoupit přímo na recepci zámeckého wellness.

Příplatky:

 • Místní poplatek 15 Kč/osoba/noc.

 • Velikonoční příplatek (19.4. - 22.4.) 100 Kč/dospělá osoba/pobyt a 50 Kč/dítě do 17,9 let/pobyt.

Další info:

 • Ubytování v apartmánu je možné u varianty STANDARD s podmínkou minimálně 4 platících osob (zahrnuje i děti).

 • Informace k využití služby all inclusive nápoje: Nápoje se podávají a lze je konzumovat pouze v prostoru restaurace nebo na její venkovní terase. Nápoje nelze odnášet na ubytování. O tom, že tuto službu můžete čerpat, informuje obsluhu restaurace identifikační pásek na vaší ruce, který obdržíte při příjezdu na recepci. Bez tohoto pásku vám nápoje nebudou vydány. Nápoje jsou určeny pouze pro vaši vlastní konzumaci a nelze jimi obdarovat jinou osobu. V případě porušení uvedených podmínek ztrácíte možnost tuto službu sami využívat. Rovněž si vyhrazujeme právo vám nevydat alkoholický nápoj v případě, že budete vykazovat známky nadměrné podnapilosti nebo agresivity.

 • Pokud plánujete pobyt uskutečnit v termínech státních svátků dané země, informujte se o podmínkách uplatnění kupónu přímo v penziónu.
 • Ověřte si dostupnost vámi vybraného termínu telefonicky nebo e-mailem přímo u penzionu . Uvedené termíny v kalendáři jsou pouze orientační.
 • Poté, co si koupíte kupón, pobyt co nejdříve u penzionu závazně zarezervujte. K závazné rezervaci je potřeba uvést číslo kupónu. Nástup na pobyt je možný pouze s platnou rezervací.
 • Check in od 14:00 hodin, check out do 10:00 hodin

 • Domácí mazlíček (jen malá plemena) 50 Kč/noc na pokoji ZÁKLAD a 100 Kč/noc na pokoji STANDARD

 • Hotel není bezbariérový

 • Kouření zakázáno

 • Platba kartou je možná

Tipy na výlet

Velké Losiny

Velké Losiny

Co má společného renesanční zámek, termální lázně a historická papírna? No přece, že to vše najdete Velkých Losinách. V tradiční ruční papírně dnes můžete navštívit Muzeum papíru. Vyhlášené termální lázně vás zase přes léto potěší venkovním koupalištěm a renesanční zámek vás okouzlí svoji architekturou, zámeckým parkem a obeznámí vás se svojí historií spjatou s krvavými procesy s čarodějnicemi ze 17. století.

Ski Klepáčov

Ski Klepáčov

Hledáte příjemné místo k lyžování v Hrubém Jeseníku pro celou rodinu? Zamiřte do Skiareálu Klepáčov. K dispozici jsou tři sjezdovky - červená, žlutá a modrá, každý si tedy najde svoje. Vždy ve středu, pátek a sobotu se tu můžete těšit na noční lyžování od 18 hodin na upravené velké sjezdovce.

Přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé Stráně

Přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé Stráně

Technická památka, která rozhodně stojí za návštěvu, se nachází v nadmořské výšce 1 350 metrů na hoře Mravenečních. Přesně tam je umístěna horní nádrž třetí největší přečerpávací elektrárny na světě. V rámci prohlídky, na kterou je nutné se dopředu objednat, navštívíte technologické provozy v obrovských podzemních prostorách kolem dolní nádrže. Tento komplex se v roce 2005 zařadil mezi 7 největších divů České republiky a pochlubit se může také největším výkonem v Česku - dvakrát 325 MW.