Romantický penzion v Českém Krumlově

V klidné části města, kousek od zámku i historického náměstí (400 metrů) a nad řekou Vltavou, právě tam stojí krásný zrekonstruovaný historický dům - Penzion Prelát. Interiéry penzionu jsou zařízeny s důrazem na původní ráz budovy, a proto si zachovaly svou malebnost.

Bydlet budete v jednom ze dvoulůžkových pokojů se stylovým vybavením v podobě starožitného restaurovaného nábytku a dřevěné podlahy. Samozřejmostí je vlastní koupelna. Pokoje mají krásný výhled na nábřeží, historické centrum, městský park či vnitřní dvůr.

Každé ráno se těšte na skvělé snídaně formou bufetu, které vám dodají energii na celý den. Kdykoli pak můžete posedět u šálku kávy či čaje, anebo si vyberte alkoholický či nealkoholický nápoj ze široké nabídky.

Dodatečné info

 • Dítě do 2,9 let zdarma bez nároku na lůžko a stravu.

 • Dětská postýlka 100 Kč/pobyt.

 • Pobyt s dětmi od 3 let po domluvě s penzionem.

 • Místní poplatek 20 Kč/osoba/den.

 • Kupón není možné využít v termínu 15.3. - 17.3. a 19.4. - 22.4.

 • Pokud plánujete pobyt uskutečnit v termínech státních svátků dané země, informujte se o podmínkách uplatnění kupónu přímo v penziónu .
 • Ověřte si dostupnost vámi vybraného termínu telefonicky nebo e-mailem přímo u penzionu . Uvedené termíny v kalendáři jsou pouze orientační.
 • Poté, co si koupíte kupón, pobyt co nejdříve u penzionu závazně zarezervujte. K závazné rezervaci je potřeba uvést číslo kupónu. Nástup na pobyt je možný pouze s platnou rezervací.
 • Check in od 14:00 hodin, check out do 11:00 hodin

 • Domácí mazlíček 100 Kč/den

 • Hotel je bezbariérový

 • Kouření zakázáno

 • Platba kartou je možná

Tipy na výlet

Český Krumlov (UNESCO)

Český Krumlov (UNESCO)

Český Krumlov je perla Jižních Čech a po právu také jedno z nejnavštěvovanějších míst u nás.

Romantické městečko s bohatou historií i impozantním zámkem se nachází na řece Vltavě, která dodává celému místu skutečně pohádkovou atmosféru. V centru i na nábřeží na vás čekají historické budovy, výborné restaurace, dobové obchůdky a především spousta kulturního vyžití.

Mezi nejvýznamnější kulturní akce patří Mezinárodní hudební festival Český krumlov nebo Festival barokních umění.

Mimo jiného zde najdete také mnoho muzeí, synagogu nebo klášter.

Celá oblast, která je nazývána "Branou Šumavy" je od roku 1992 zapsána na seznam UNESCO.

Zámek Český Krumlov (UNESCO)

Zámek Český Krumlov (UNESCO)

Dominantou města je Státní hrad a zámek Český Krumlov, který je po Pražském hradě druhý nejrozsáhlejší zámecký areál u nás. Celý areál hradu a zámku je průchozí a samotná procházka jednotlivými nádvořími je nevšedním romantickým zážitkem. Veřejnosti je otevřen od dubna do října a vybrat si můžete ze dvou prohlídkových okruhů - Renesanční a barokní apartmány a Zámecké barokní divadlo. Samotné barokní divadlo je jednou z nejlépe dochovaných divadelních scén z 18. století v Evropě.

Nejvyšším přístupným místem je vyhlídkový ochoz zámecké věže ve výši 35 metrů, odkud budete mít překrásný výhled na město i okolní přírodu. V areálu zámku můžete potkat taky medvědy. S jejich chovem začali již páni z Rožmberka před 400 lety.

Otáčivé hlediště Český Krumlov

Otáčivé hlediště Český Krumlov

Otáčivé hlediště, které je světovým unikátem, najdete přímo v zámecké zahradě u malebného letohrádku Bellarie.

Tuto otevřenou divadelní scénu reprezentuje především Jihočeské divadlo z Českých Budějovic. První improvizovaná točna se roztočila v roce 1958 a původní točna pro 60 diváků byla poháněna lidskou silou.

Dnes si divadlo pod širým nebem na otáčivém hledišti s elektrickým pohonem může vychutnat více než 600 diváků.