Nechte se ohromit skalními útvary a úchvatnou přírodou Českého Švýcarska. Zázemí pro vaše výlety vám poskytne Hotel U Zelenému stromu ***, odkud to máte jen 5 km k Pravčické bráně. V ceně je navíc polopenze, úschovna kol i možnost grilování.

Rodinný hotel v obklopení přírodních krás

Rodinný hotel U Zeleného stromu *** nabízí vřelou atmosféru, domácí stravu a klidné ubytování v obci Janov nad Hřenskem v Českém Švýcarsku. Hotel vznikl v roce 1782 a dodnes zde dýchá starobylá atmosféra a voní okolní lesy.

Ubytování je zajištěno v hlavní budově hotelu. Všechny pokoje jsou vybavené televizí, vlastním sociálním zařízením a mají předsíňky, které vám zajistí dostatek soukromí.

Kromě pokojů najdete v budově také recepci a restauraci, kde se servíruje polopenze. Navíc mají hosté po celý den zdarma k dispozici kávu.

V docházkové vzdálenosti od ubytování se nachází mnohé půvaby Českého Švýcarska. Například největší skalní most Evropy, Pravčická brána, je vzdálený jen 5 km. Po turistických stezkách se dostanete i na spoustu krásných vyhlídek.

Dodatečné info

 • Dítě do 0,9 let zdarma bez nároku na lůžko a stravu.

 • Dítě do 5,9 let 30% sleva z poloviny ceny kupónu.

 • Dítě do 17,9 let 10% sleva z poloviny ceny kupónu.

 • Pokud plánujete pobyt uskutečnit v termínech státních svátků dané země, informujte se o podmínkách uplatnění kupónu přímo v hotelu .
 • Ověřte si dostupnost vámi vybraného termínu telefonicky nebo e-mailem přímo u hotelu . Uvedené termíny v kalendáři jsou pouze orientační.
 • Poté, co si koupíte kupón, pobyt co nejdříve u hotelu závazně zarezervujte. K závazné rezervaci je potřeba uvést číslo kupónu. Nástup na pobyt je možný pouze s platnou rezervací.
 • Check in od 14:00 do 18:00 hodin, check out do 11:00 hodin

 • Domácí mazlíček za poplatek 100 Kč/noc

 • Hotel není bezbariérový

 • Kouření zakázáno

 • Platba kartou je možná

Tipy na výlet

Pravčická brána

Pravčická brána

Navštivte největší skalní bránu v Evropě a zároveň symbol a dominantu Českého Švýcarska. Obdivovat ji můžete z okolních vyhlídek nebo z výletního zámečku Sokolí hnízdo, který se od roku 1881 nachází přímo u 16 metrů vysokého oblouku brány. Sem se dostanete nejčastěji pěšky z Hřenska nebo od Mezní louky po turistické trase. Od Pravčické brány pak můžete vystoupat na její úpatí nebo k jednotlivým vyhlídkám tyčících se v okolí, které vám nabídnou nádherný pohled jak na majestátní skalní útvar, tak do širokého okolí.

Soutěsky Kamenice

Soutěsky Kamenice

Putování soutěskami říčky Kamenice patří díky všudypřítomným až 100 metrů vysokým skalním útvarům mezi ty nejromantičtější. Nejnavštěvovanějšími soutěskami jsou Edmundova (Tichá) a Divoká v délce cca 6 km s tunely, skalními převisy a lávkami. Dva úseky cesty lze absolvovat pouze na lodičce. Převoz od vzniku trasy zajišťují převozníci, kteří vám poskytnou i odborný výklad o okolí.

Děčínský Sněžník

Děčínský Sněžník

Děčínský Sněžník je se svými 723 metry nejvyšší stolovou hora Labských Pískovců. Na jeho jižním okraji můžete po 153 schodech vystoupat na 33 metrů vysokou rozhlednu z dob dob Rakouska-Uherska, která vám poskytne úchvatný výlet do okolí na Českosaské Švýcarsko i Lužické hory.